Středisko naší firmy –  Lesní a okrasné školky Hostivice funguje ve velkoobchodním režimu. To znamená prodej za zvýhodněné velkoobchodní ceny. Lesní sazenice prodáváme lesníkům k obnově lesa podle Lesního zákona. Okrasné dřeviny všech pěstebních kategorií prodáváme zahradníkům. Ceník lesních sazenic i ceník okrasných dřevin je proto vydán ve velkoobchodních cenách, ke kterým se účtuje DPH 15%.

V maloobchodním režimu, tzn. s maloobchodní přirážkou k velkoobchodním cenám, prodáváme pouze okrasné dřeviny (stromy a keře) a to soukromým osobám, firmám, obecním a městským úřadům a dalším zákazníkům. Objednané stromy nebo keře sami vybereme a rezervujeme. Osobní výběr stromů nebo keřů neumožňujeme.

Maloobchodní objednávky malého rozsahu nepřijímáme, tzn. méně než 5 stromů nebo keřů. Lesní sazenice maloobchodně neprodáváme.  

Maloobchodní přirážka u okrasných dřevin je 40%. DPH se účtuje 15%. Maloobchodní zákazník může dosáhnout na ceny velkoobchodní, pokud splní množstevní podmínky nákupu. U okrasných dřevin je to 15 ks od jedné pěstební kategorie. Pro přehled pěstební kategorie:

  • Odrostky listnaté – od 150 cm do 300 cm – mladý materiál, použití většinou pro výsadby v krajině.
  • Vzrostlé stromy se zemním balem, tzn. velké jehličnany od 120 cm do 300 cm, nebo listnaté alejové stromy obvodu kmínku 6-10 cm I. jakost pro zahrady a městskou zeleň, II. jakost do krajiny.
  • Malé výpěstky jehličnaté s balem, keře listnaté do krajiny v kontejneru.
  • Odrostky a stromy v II. jakosti (mají křivý kmínek) jsou určeny do krajiny v nižší cenové úrovni – se slevou.